Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите прав потребителей" и Гражданский кодекс Украины (относительно уточнения содержания и объема некоторых прав потребителей, закрепления дополнительных гарантий их реализации и устранения расхождений между Законом Украины "О защите прав потребителей" и Гражданским кодексом Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2014 № 4861
Дата рассмотрения: 08.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист прав споживачів" та Цивільного кодексу України ( щодо уточнення змісту та обсягу деяких прав споживачів, закріплення додаткових гарантій їх реалізації та усунення розбіжностей між Законом України "Про захист прав споживачів" та Цивільним кодексом України)" (N 4861 від 14.05.2014 року), внесений народним депутатом України В. В. Петьовкою

У проекті пропонується внести деякі зміни до Цивільного кодексу України та Закону України "Про захист прав споживачів", які спрямовані, зокрема, на посилення прав споживачів у їх відносинах із виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг для всіх форм власності.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Законопроект вимагає техніко-юридичного доопрацювання. Насамперед варто звернути увагу на недоцільність надмірної деталізації змісту проекту в його назві та на те, що у назві спочатку слід згадувати про кодифікований законодавчий акт, а потім про "звичайний" закон. Це зауваження стосується також розташування нормативно-правових актів всередині проекту. Крім цього, згідно з правилами законодавчої техніки зміст правової норми, яка виключається з закону, у тексті проекту не наводиться. (що зроблено у змінах до статті 680 ЦК України), а зміни до законодавчих актів об'єднуються у один розділ проекту, а не розташовуються у окремих розділах (як це передбачено у проекті).

Опрос