Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17-3 Закона Украины "Об электроэнергетике" относительно улучшения условий для производства электроэнергии из энергии ветра

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2014 № 4856
Дата рассмотрения: 27.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 17-3 Закону України "Про електроенергетику" щодо покращення умов для виробництва електроенергії з енергії вітру"

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 17-3 Закону України "Про електроенергетику" пропонується змінити фіксовані відсоткові частки місцевої складової для об'єктів електроенергетики, у тому числі введених в експлуатацію черг будівництва електричних станцій (пускових комплексів), які виробляють електричну енергію з енергії вітру. Зокрема, передбачається встановити нульову фіксовану відсоткову частку місцевої складової для таких елементів вітрової установки як "ротор" та "лопаті" (замість відповідно 5 та 15 %), одночасно збільшивши відповідну частку для елементів "башта" - з 15 до 30 % та "головна рама", "головний вал" - з 5 до 10 %.

Метою прийняття законопроекту, за змістом Пояснювальної записки до нього, є створення належних умов для виробництва в Україні електричної енергії з енергії вітру.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження.

Насамперед, звертаємо увагу на те, що у Пояснювальній записці до проекту відсутнє будь-яке технічне та економічне обгрунтування необхідності внесення пропонованих змін, окрім згадки про те, що "виробництво в Україні, наприклад лопаті та роторів для вітряків не має інвестиційної перспективи в майбутньому та є економічно необґрунтованим, оскільки вигідніше використовувати імпортну продукцію" (п. 1), що, на нашу думку, є недостатнім для прийняття зваженого рішення щодо внесеного законопроекту.

Внесена законодавча пропозиція в частині збільшення розмірів фіксованої частки місцевої складової в розрізі її окремих елементів потребує додаткового обгрунтування з точки зору відповідності нормам статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.

Так, відповідно до параграфа 4 статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року товарам, що походять з території будь-якого члена СОТ, імпортованим на територію будь-якого іншого члена СОТ, повинен надаватися режим не менш сприятливий, ніж режим, який надається аналогічним товарам національного походження, щодо всіх законів, правил та вимог, які стосуються внутрішнього продажу, пропозиції до продажу, купівлі, транспортування, розподілу чи використання товарів.

Опрос