Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17-3 Закона Украины "Об электроэнергетике" относительно улучшения условий для производства электроэнергии из энергии ветра

Заключение к проекту закона Украины от 13.05.2014 № 4856
Дата рассмотрения: 27.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 17-3 Закону України "Про електроенергетику" щодо покращення умов для виробництва електроенергії з енергії вітру"

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 17-3 Закону України "Про електроенергетику" пропонується змінити фіксовані відсоткові частки місцевої складової для об'єктів електроенергетики, у тому числі введених в експлуатацію черг будівництва електричних станцій (пускових комплексів), які виробляють електричну енергію з енергії вітру. Зокрема, передбачається встановити нульову фіксовану відсоткову частку місцевої складової для таких елементів вітрової установки як "ротор" та "лопаті" (замість відповідно 5 та 15 %), одночасно збільшивши відповідну частку для елементів "башта" - з 15 до 30 % та "головна рама", "головний вал" - з 5 до 10 %.

Метою прийняття законопроекту, за змістом Пояснювальної записки до нього, є створення належних умов для виробництва в Україні електричної енергії з енергії вітру.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження.

Насамперед, звертаємо увагу на те, що у Пояснювальній записці до проекту відсутнє будь-яке технічне та економічне обгрунтування необхідності внесення пропонованих змін, окрім згадки про те, що "виробництво в Україні, наприклад лопаті та роторів для вітряків не має інвестиційної перспективи в майбутньому та є економічно необґрунтованим, оскільки вигідніше використовувати імпортну продукцію" (п. 1), що, на нашу думку, є недостатнім для прийняття зваженого рішення щодо внесеного законопроекту.

Опрос