Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 28 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе" (относительно разрядов запаса и предельного возраста пребывания в запасе)

Заключение к проекту закона Украины от 12.05.2014 № 4844
Дата рассмотрения: 14.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до ч. 2 статті 28 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" збільшити вік військовозобов'язаних, які перебувають у запасі другого розряду та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу до 60 років.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. Законом від 27 березня 2014 року N 1169-VII граничний вік перебування військовослужбовців даної категорії у запасі другого розряду вже був збільшений до 50 років. Подальше збільшення граничного віку до 60 років викликає сумнів, оскільки навряд чи можна припускати, що переважна більшість громадян віком близько 60 років будуть (з урахуванням стану їх здоров'я) спроможні виконувати обов'язки військової служби.

2. На наш погляд, вбачається певна неузгодженість у встановленні граничного віку перебування у запасі другого розряду для різних категорій військовозобов'язаних. Адже збільшення до 60 років віку перебування у другому розряді запасу пропонується лише для осіб, які мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу. Натомість, вік осіб офіцерського складу, які перебувають у запасі другого розряду встановлений для молодшого офіцерського складу - до 55 років; для майорів (капітанів 3 рангу), підполковників (капітанів 2 рангу) - до 55 років і лише для полковників (капітанів 1 рангу) - до 60 років. Однак навантаження щодо виконання обов'язків військової служби у більшому обсязі все ж таки покладатиметься саме на військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу, і тому вбачається нелогічним, що граничний вік перебування в запасі для таких військовозобов'язаних буде більшим, ніж для командирів (офіцерів), які будуть ними командувати.

Опрос