Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно преодоления экономического кризиса и создания условий, при которых каждый работающий сможет обеспечить достойный уровень жизни для себя и своей семьи)

Заключение к проекту закона Украины от 12.05.2014 № 4842
Дата рассмотрения: 26.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання економічної кризи та створення умов, за яких кожен працюючий зможе забезпечити гідний рівень життя для себе та своєї родини)" (N 4842 від 12.05.2014 р.)

У законопроекті пропонується встановити у Законі України "Про оплату праці" погодинний розмір мінімальної заробітної плати у розмірі 25 гривень, а місячний розмір мінімальної заробітної плати у розмірі 4171 гривня, які переглядаються Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України, представників професійних спілок, роботодавців, які об'єдналися для ведення колективних переговорів і укладення генеральної угоди.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, не може погодитися із запропонованим механізмом забезпечення гарантій права працівників на належну оплату праці.

1. У чинному законодавстві України визначено, що мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (стаття 3 Закону України "Про оплату праці", стаття 95 Кодексу законів про працю України).

Крім того, Закон України "Про оплату праці" передбачає, що до мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Тобто вимога щодо розміру заробітної плати не менше мінімальної заробітної плати стосується безпосередньо основної її частини.

Тому вбачаються недоцільними запропоновані у проекті уточнення до статей 1, 2, 11, 13 Закону України "Про оплату праці".

Опрос