Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно обеспечения участия граждан в осуществлении местного самоуправления)

Заключение к проекту закона Украины от 12.05.2014 № 4839
Дата рассмотрения: 08.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо забезпечення участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування)" (реєстр. N 4839 від 12.05.2014 р.)

У поданому законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон) щодо забезпечення участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування. Зокрема, пропонується удосконалити процес реалізації місцевих ініціатив та громадських слухань, передбачити гарантії забезпечення участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування, забезпечити право громадян ініціювати позачергову сесію місцевої ради та ініціювати проект рішення місцевої ради (петицію).

За результатами аналізу поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні зауваження та пропозиції:

1. Головне управління уже неодноразово висловлювало свою позицію щодо необхідності удосконалення положень Закону щодо забезпечення участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування, оскільки це є підставою для розвитку громадського суспільства та відповідає європейським стандартам у сфері так званої "партисипативної демократії" (демократії участі) на місцевому рівні, сформульованих у ряді міжнародно-правових актів. Крім цього, при аналізі законопроектів з аналогічних питань, Головне науково-експертне управління висловлювало свої зауваження та пропозиції (наприклад, висновок управління від 24.04.2014 р. на законопроект N 3824 від 25.12.2013, висновок управління від 24.04.2014 р. на законопроект N 3740 від 06.12.2013 р.). Головне управління зазначає, що у поданому законопроекті враховані основні зауваження та пропозиції Головного управління, висловлені раніше. Водночас деякі новели законопроекту викликають певні зауваження, про які йтиметься далі.

Опрос