Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах Президента Украины" относительно обеспечения надлежащей организации и проведения избирательного процесса

Заключение к проекту закона Украины от 08.05.2014 № 4835
Дата рассмотрения: 13.05.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України Турчинова О. В. Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування 13 травня 2014 року на своєму засіданні (протокол засідання N 32) розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" щодо забезпечення належної організації та проведення виборчого процесу (реєстр. N 4835 від 08.05.2014 р.), поданий народним депутатом України Жванією Д. В.

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) та передбачити посилення охорони виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації під час їх транспортування від дільничних та окружних виборчих комісій до виборчих комісій вищого рівня працівниками органів внутрішніх справ, а у разі необхідності - співробітниками Служби безпеки України; збільшити відведений Законом час для передачі попередніх списків виборців органами ведення Державного реєстру виборців дільничним виборчим комісіям та перенести кінцевий строк їх передачі і надсилання виборцям іменних запрошень ближче до дня виборів; посилити охорону окружних виборчих комісій за адресами їх місцезнаходження; а також, у разі необхідності, для забезпечення нормального функціонування окружних виборчих комісій надати можливість Центральній виборчій комісії за поданням обласних державних адміністрацій змінювати місцезнаходження відповідних виборчих комісій. Ці пропозиції внесені у зв'язку з ситуацією, що склалась в окремих територіальних виборчих округах на території Донецької та Луганської областей, яка унеможливила виконання у повному обсязі передбачених Законом повноважень для організації виборчого процесу з позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року відповідними окружними виборчими комісіями та органами ведення Державного реєстру виборців, з метою гарантування закріпленого статтею 38 Конституції України права обирати та бути обраними та вільного волевиявлення виборців як передумов обрання легітимного Президента України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 12.05.2014 р. висловило окремі зауваження до законопроекту та вважає, що за результатами розгляду в першому читанні він може бути прийнятий за основу з подальшим врахуванням висловлених пропозицій.

Опрос