Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно охраны фауны, флоры и усиления борьбы с браконьерством)

Заключение к проекту закона Украины от 06.05.2014 № 4823
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 23 липня 2014 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни, флори та посилення боротьби з браконьєрством) (реєстр. N 4823 від 06.05.2014 р.), поданий народними депутатами України Котеляк Л. Л. і Головком В. А., та відзначає.

Даний законопроект, як зазначено у пояснювальній записці, спрямований на подальше вдосконалення законодавчого регулювання відносин у сфері охорони тваринного і рослинного світу. Зокрема, пропонується в період масового розмноження тварин з 1 квітня по 15 червня встановити заборону на проведення робіт, що є джерелами підвищеного шуму; заборонити ввезення в Україну та вивіз за її межі та реекспорт дельфінів-афалін, а також полювання із застосуванням свинцевого шроту на водно-болотних угіддях міжнародного значення; уточнити визначення об'єктів рослинного світу, вимоги щодо охорони природних комплексів та об'єктів природних заповідників та санкції за порушення вимог екологічного законодавства тощо. Відповідні зміни пропонується внести до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство та полювання", "Про захист тварин від жорсткого поводження", "Про рослинний світ", "Про природно-заповідний фон України", "Про пестициди та агрохімікати", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловлює ряд зауважень, серед яких недостатньо обґрунтованою є запропонована редакція частини п'ятої ст. 39 Закону України "Про тваринний світ", яка встановлює заборону на проведення робіт та заходів, що є джерелами шуму, в період масового розмноження диких тварин з 1 квітня по 15 червня. Ця редакція є нечіткою, надто загальною, адже якщо керуватися нею, то "сезон тиші" має запроваджуватися у певний період по всій території України.

В узагальнюючому висновку Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України пропонує за результатами розгляду у першому читанні законопроект прийняти за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією у своєму висновку до запропонованого законопроекту зазначає, що у законопроекті не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Опрос