Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно охраны фауны, флоры и усиления борьбы с браконьерством)

Заключение к проекту закона Украины от 06.05.2014 № 4823
Дата рассмотрения: 03.07.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни, флори та посилення боротьби з браконьєрством)" (реєстр. N 4823 від 06.05.2014 р.)

Проект спрямований на подальше вдосконалення законодавчого регулювання відносин у сфері охорони тваринного і рослинного світу. Зокрема, пропонується в період масового розмноження тварин з 1 квітня по 15 червня встановити заборону на проведення робіт, що є джерелами підвищеного шуму; заборонити ввезення в Україну та вивіз за її межі та реекспорт дельфінів-афалін, а також полювання із застосуванням свинцевого шроту на водно-болотних угіддях міжнародного значення; уточнити визначення об'єктів рослинного світу, вимоги щодо охорони природних комплексів та об'єктів природних заповідників та санкції за порушення вимог екологічного законодавства тощо. Відповідні зміни пропонується внести до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство та полювання", "Про захист тварин від жорсткого поводження", "Про рослинний світ", "Про природно-заповідний фонд України", "Про пестициди та агрохімікати", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Проаналізувавши законопроект, Головне управління вважає за доцільне зазначити таке.

1. Викликає зауваження запропонована редакція частини п'ятої статті 39 Закону України "Про тваринний світ", яка встановлює заборону на проведення робіт та заходів, що є джерелами шуму, в період масового розмноження диких тварин з 1 квітня по 15 червня. Ця редакція є нечіткою, надто загальною, адже якщо керуватися нею, то "сезон тиші" має запроваджуватися у певний період по всій території України. Вважаємо, що у проекті потребують уточнення організаційні засади запровадження відповідної заборони. Слід, зокрема, передбачити інформування населення про заходи з додержання тиші у місцях розмноження диких тварин, координати яких мають бути визначені. Обов'язок щодо забезпечення такого інформування має бути покладено на органи місцевого самоврядування та центральні органи виконавчої влади, до повноважень яких віднесена реалізація державної політики у даній сфері. Зокрема, згідно із ст. 13 Закону України "Про тваринний світ" відповідні центральні органи виконавчої влади уповноважені організовувати роботу з охорони, використання і відтворення об'єктів тваринного світу, збереження та поліпшення середовища їх існування, умов розмноження.

Опрос