Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 692 Гражданского кодекса Украины (относительно урегулирования вопроса оплаты продовольственных товаров)

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2014 № 4799
Дата рассмотрения: 16.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 692 Цивільного кодексу України (щодо врегулювання питання оплати продовольчих товарів)" (реєстр. N 4799 від 30.04.2014 р.), внесений народним депутатом України А. О. Табаловим

У проекті пропонується внести до статті 692 Цивільного кодексу України доповнення, згідно з яким розстрочення платежу за поставлені продовольчі товари не може перевищувати трьох календарних днів після закінчення строку придатності таких товарів. На погляд суб'єкта права законодавчої ініціативи, запровадження таких обмежень сприятиме недопущенню зростання ціни на першочергові продовольчі товари, такі як хлібобулочні та молочні вироби. Як вказується у Пояснювальній записці до проекту, "зазначені заходи призведуть до зниження собівартості продукції, так як у виробників не буде необхідності кредитувати торгівельні мережі".

Головне управління вважає за необхідне висловити щодо поданого проекту такі зауваження та пропозиції.

Насамперед викликає сумнів доцільність пропозиції щодо врегулювання Цивільним кодексом питань розстрочення платежу окремих видів товарів, а саме - продовольчих. Слід зазначити, що положення Цивільного кодексу України визначають загальні принципи регулювання цивільних відносин, а проект стосується дуже вузької сфери, а саме порядку розстрочення платежів за поставлену хлібопекарську продукцію. До того ж, сторони договору купівлі-продажу можуть врегулювати строки платежу за продані товари на свій розсуд відповідно до статті 627 Цивільного кодексу України.

Опрос