Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины относительно отмены обязательной регистрации трудовых договоров физическими лицами - предпринимателями

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2014 № 4797
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Турчинова О. В. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці розглянув на своєму засіданні 2 липня 2014 року проект Закону України про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо скасування обов'язкової реєстрації трудових договорів фізичними особами-підприємцями (реєстр. N 4797 від 30.04.2014 р.), поданий народним депутатом України Королюком В. А.

Законопроектом пропонується змінити порядок реєстрації трудового договору у державній службі зайнятості. Для реалізації зазначеної мети, автор пропонує статтю 24-1 Кодексу законів про працю України викласти у новій редакції, згідно з якою трудовий договір, укладений між працівником і фізичною особою, може бути зареєстрований у державній службі зайнятості будь-якою стороною договору особисто або засобами поштового чи електронного зв'язку у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту.

Комітет не може погодитися із запропонованими змінами оскільки, відміна обов'язкової реєстрації трудового договору в державній службі зайнятості не може бути підтримана, оскільки саме реєстрація трудового договору є підставою для занесення відомостей про роботу до трудової книжки, яка є основним документом про трудову діяльність працівника. Крім цього, надзвичайно важливою є та обставина, що особа, яка укладає трудовий договір з фізичною особою, потребує посиленого правового захисту, а отже працівники державної служби зайнятості при реєстрації такого трудового договору фактично виконують також юридичну функцію щодо оформлення трудових відносин (замість наказу чи розпорядження про прийом працівника на роботу), а також перевіряють зміст трудового договору щодо відповідності його чинному трудовому законодавству та законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхуванні.

Опрос