Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 122 Земельного кодекса Украины относительно предоставления районным и городским территориальным органам исполнительной власти по вопросам земельных ресурсов права передавать в собственность или пользование земли сельскохозяйственного назначения, находящиеся в государственной собственности

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2014 № 4796
Дата рассмотрения: 14.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 122 Земельного кодексу України щодо надання районним та міським територіальним органам виконавчої влади з питань земельних ресурсів права передавати у власність або користування землі сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності" (реєстр. N 4796 від 30.04.2014 р.)

У проекті пропонується розмежувати повноваження територіальних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів щодо передачі у власність або користування земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності, з тим, щоб надати відповідні права районним та міським територіальним органам центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, це зробить для громадян більш зручним доступ до відповідного державного органу влади для вирішення питань, пов'язаних з набуттям у власність або користування земель сільськогосподарського призначення.

За наслідками проведеного аналізу Головне управління вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

Запропонований у законопроекті підхід до розмежування повноважень у даній сфері стосується лише обласних, районних і міських територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Тим часом згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 р. N 445, Держземагентство України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через міськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи. При цьому слід зазначити, що у положеннях про ці територіальні органи, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.05.2012 р. N 258 "Про затвердження положень про територіальні органи Держземагентства", вже передбачена можливість передачі відповідно до закону земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб.

Опрос