Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно функционирования Государственного земельного банка)

Заключение к проекту закона Украины от 25.04.2014 № 4784
Дата рассмотрения: 20.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо функціонування Державного земельного банку)"

У законопроекті "з метою забезпечення виконання зобов'язань української сторони перед міжнародними фінансовими організаціями в частині щодо перегляду концепції подальшого функціонування Державного земельного банку" пропонується виключити із Земельного кодексу України та Закону України "Про банки і банківську діяльність" положення, які стосуються діяльності Державного земельного банку.

З приводу зазначеного проекту Головне управління вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

У законопроекті, зокрема, пропонується виключити з розділу IX "Прикінцеві положення" Земельного кодексу України положення, якими Кабінету Міністрів України доручається створити Державний земельний (іпотечний) банк з відповідною інфраструктурою та розробити проект закону про державний земельний (іпотечний) банк. Така пропозиція, на нашу думку, виглядає некоректною, оскільки за своєю природою зазначені положення не є правовими нормами, які регулюють сталі суспільні відносини, а є конкретними приписами (дорученнями) тимчасового характеру, які у результаті їх виконання вичерпали свою дію в часі, а тому потреби у їх виключенні з тексту Земельного кодексу України немає.

У частині, що стосується виключення із тексту Земельного кодексу України та Закону України "Про банки і банківську діяльність" інших положень нормативного характеру, слід зазначити, що їх виключенню, на думку Головного управління, має передувати вирішення Кабінетом Міністрів України питання про ліквідацію Державного земельного (іпотечного) банку.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос