Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Национальном бюро антикоррупционных расследований

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2014 № 4780
Дата рассмотрения: 15.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про Національне бюро антикорупційних розслідувань"

Метою поданого проекту, як це зазначається у Пояснювальній записці до нього, є зменшення корупційних проявів шляхом забезпечення ефективної протидії корупційним правопорушенням, що вчинені вищими публічними посадовими особами та становлять особливу суспільну небезпеку. Для цього у проекті передбачається створення в Україні нового державного органу - Національного бюро антикорупційних розслідувань (далі - НБАР), як центрального органу виконавчої влади з правоохоронними функціями та спеціальним статусом. Основними функціями новостворюваного державного органу пропонується визначити "протидію кримінальним корупційним правопорушенням, що вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або становлять особливу суспільну небезпеку", шляхом проведення досудового розслідування віднесених до його підслідності кримінальних правопорушень, а також проведення оперативно-розшукових заходів.

Розглянувши даний проект, Головне науково-експертне управління погоджується з необхідністю вдосконалення законодавства України щодо створення додаткових правових механізмів, спрямованих на запобігання та протидію корупційним проявам в Україні, проте вважає за необхідне звернути увагу на положення законопроекту, які у деяких випадках є недосконалими та юридично некоректними або суперечать Конституції України.

Зокрема звертаємо увагу на таке.

1. На нашу думку, необхідність і доцільність прийняття спеціального закону, який визначав би правовий статус НБАР, викликає сумніви.

За загальним правилом (винятки з якого прямо передбачені Конституцією України або випливають із неї), завданням законів України є регулювання суспільних відносин у відповідних сферах шляхом встановлення норм права, а не утворення тих чи інших органів виконавчої влади.

Опрос