Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 73 Кодекса законов о труде Украины (об исключении из перечня праздничных дней 1 и 2 мая - Дня международной солидарности трудящихся)

Заключение к проекту закона Украины от 30.04.2014 № 4777-1
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України" (про виключення з переліку святкових днів 1 і 2 травня - Дня міжнародної солідарності трудящих)" (N 4777-1 від 30.04.2014 р.)

У поданому законопроекті пропонується виключити із переліку святкових і неробочих днів, визначених у статті 73 Кодексу законів про працю України, 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих.

Головне науково-експертне управління не може погодитись із законодавчою пропозицією з огляду на наступні міркування.

1 травня - "День праці" святкується наразі у переважній більшості країн Європи (Австрія Албанія, Бельгія, Болгарія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Люксембург, Німеччина, Португалія, Фінляндія, Франція, Швеція). У Словенії встановлено святкові дні 1, 2 травня.

ЄС не призначає загальних свят для країн-учасниць, однак Європейська комісія визначає свята, що є офіційними вихідними для працівників усіх інституцій ЄС. На 2014 рік також визначено календар свят, у якому незмінно присутній День праці - 1 травня (COMMISSION DECISION of 21 December 2012 on public holidays for 2014 for the institutions of the European Union (2013/С 39/03).

Таким чином аргументація щодо необхідності прийняття законопроекту з метою "подолання комуністичних ідеологем", "відновлення історичної пам'яті", "сприяння залученню України до євроінтеграційних процесів" вбачається непереконливою. Не наведено у Пояснювальній записці також переконливих доказів про те "що населення України широко його не відзначає, а тому він може бути виключений з переліку святкових днів, які є вихідними" вбачається сумнівною.

Опрос