Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины относительно рационального использования рабочего времени

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2014 № 4777
Дата рассмотрения: 05.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо раціонального використання робочого часу" (N 4777 від 24.04.2014 р.)

У законопроекті пропонується виключити частину третю статті 67 Кодексу законів про працю України, якою передбачено, що у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Однак передбачається, що зазначене виключення не стосуватиметься святкування Пасхи (Великодня). Крім того, пропонується виключити із переліку святкових і неробочих днів, встановленого у статті 73 Кодексу законів про працю України, 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих, а наступний після Пасхи (Великодня) день - понеділок - включити до переліку святкових і неробочих днів.

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту вважає за доцільне висловити такі міркування.

1. У статті 45 Конституції України зазначається, що кожен, хто працює, має право на відпочинок. Належна кількість днів відпочинку безпосередньо впливає на продуктивність праці. І тому їх скорочення з метою "раціонального використання робочого часу" навряд чи позитивно вплине на якісні показники ефективності суспільного виробництва.

2. Варто також відмітити, що 1 травня - "День праці" святкується наразі у переважній більшості країн Європи (Австрія Албанія, Бельгія, Болгарія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Люксембург, Німеччина, Португалія, Фінляндія, Франція, Швеція). У Словенії встановлено святкові дні 1, 2 травня.

ЄС не призначає загальних свят для країн-учасниць, однак Європейська комісія визначає свята, що є офіційними вихідними для працівників усіх інституцій ЄС. На 2014 рік також визначено календар свят, у якому незмінно присутній День праці - 1 травня (COMMISSION DECISION of 21 December 2012 on public holidays for 2014 for the institutions of the European Union (2013/С 39/03).

Опрос