Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно освобождения от обложения пошлиной лекарственных средств и изделий медицинского назначения

Заключение к проекту закона Украины от 24.04.2014 № 4768
Дата рассмотрения: 26.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом лікарських засобів та виробів медичного призначення"

У законопроекті пропонується доповнити ч. 1 ст. 282 Митного кодексу України новим пунктом 20, передбачивши, що у випадках, встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування, при ввезенні на митну територію України або вивезенні за її межі від оподаткування митом звільняються лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні та внесені до Державного реєстру лікарських засобів, а також вироби медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Також пропонується доповнити ст. 2 Закону України "Про Митний тариф України" новою частиною, згідно з якою, якщо товар, що ввозиться на митну територію України, у випадках, встановлених Митним кодексом України або іншими законами з питань оподаткування, звільняється від оподаткування митом, ставки ввізного мита, передбачені Митним тарифом України для оподаткування зазначеного товару, не застосовуються незалежно від товарної позиції УКТЗЕД, за якою його класифіковано.

Законопроект, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, спрямований, насамперед, на забезпечення зниження цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення і підвищення соціального захисту найбільш вразливих верств населення України.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження.

1. Звертаємо увагу на невідповідність між назвою проекту і його змістом, оскільки у його назві не дістало відображення те, що проект передбачає внесення відповідних змін до Закону України "Про Митний тариф України".

2. Використане у законопроекті поняття "вироби медичного призначення" було б слушним замінити на поняття "медичні вироби", яке використовується у чинному законодавстві і під яким, зокрема, розуміються "прилади, комплекси, системи, обладнання, апарати, інструменти, пристрої, імплантанти, приладдя, матеріали або інші вироби, в тому числі інвазивні медичні вироби; медичні вироби для діагностики in vitro," (постанова Кабінету Міністрів України N 1497 від 9 листопада 2004 р. "Про затвердження Порядку державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення").

Опрос