Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты (относительно охраны отделений психиатрических больниц, и лиц, к которым применяются принудительные меры медицинского характера)

Заключение к проекту закона Украины от 18.04.2014 № 4742
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні 08.06.2014 р. розглянув поданий народним депутатом України Гелевеєм О. І. проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони відділень психіатричних лікарень, та осіб, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру)" (реєстр. N 4742).

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про психіатричну допомогу" та Закону України "Про міліцію" та покласти на міліцію обов'язок з охорони психіатричних лікарень, їх структурних підрозділів (відділень, палат тощо), призначених для застосування за рішенням суду примусових заходів медичного характеру. При цьому пропоновані зміні передбачають встановлення такого обов'язку міліції щодо всіх без винятку психіатричних закладів чи їх структурних підрозділів призначених для застосування примусових заходів медичного характеру, не залежно від умов нагляду в таких закладах чи їх підрозділах.

Як випливає зі змісту пояснювальної записки, основна ідея законопроекту стосується економії коштів психіатричних закладів з посиленим наглядом, які витрачаються для охорони, що здійснюється Державною службою охорони при МВС України на підставі договорів. Так само визначається і мета законопроекту "перекласти обов'язки для забезпечення охорони відділень примусового лікування з посиленим наглядом на органи внутрішніх справ за рахунок державного бюджету".

Таким чином очевидною є невідповідність між метою та змістом законопроекту.

Прийняття законопроекту призведе до встановлення обов'язку міліції охороняти не тільки психіатричні заклади із посиленим, але й із суворим наглядом, що на теперішній час здійснюється підрозділами Державної пенітенціарної служби України.

В свою чергу наділення міліції обов'язком охороняти психіатричні заклади за рахунок державного бюджету вимагає збільшення сил відповідних органів та підрозділів внутрішніх справ. Пояснюється це тим, що такий обов'язок міліції безпосередньо буде здійснюватися вже не Державною службою охорони при МВС України, а іншими органами чи підрозділами, сили яких на теперішній час не розраховані на виконання таких завдань, а тому потребують збільшення.

Опрос