Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине" (относительно гарантий пенсионного обеспечения лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц)

Заключение к проекту закона Украины от 17.04.2014 № 4737
Дата рассмотрения: 05.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо гарантій пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб)" (N 4737 від 17.04.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", якими відтермінувати до 1 січня 2016 року набрання чинності положеннями цього Закону, які передбачають зменшення розміру пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам з 80 % до 70 %.

Головне науково-експертне управління, не заперечуючи доцільності поліпшення матеріального становища військових пенсіонерів, разом з тим вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

Сумнівною, на наш погляд, є потреба відтермінування на півтора року зменшення розмірів пенсій, зважаючи на те, що запровадження такого зменшення було пов'язане саме із теперішнім складним економічним становищем у країні (з можливим відновленням цих позицій у подальшому).

Викликає сумніви також доцільність запровадження законодавчої пропозиції з точки зору цілей та завдань її прийняття, зазначених в Пояснювальній записці до законопроекту, а саме - "сприяння закріпленню військовослужбовців на військовій службі". Запропоноване тимчасове повернення до нещодавно зменшених розмірів спеціальних пенсій, на нашу думку, є сумнівним мотиваційним важелем для досягнення цієї мети.

Крім того, згадану пропозицію, на нашу думку, необхідно розглядати лише комплексно у взаємозв'язку з усіма спеціальними пенсіями, передбаченими Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні". В іншому випадку її запровадження у запропонованій редакції призведе до порушення рівності прав всіх інших одержувачів спеціальних пенсій.

Опрос