Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей" (относительно упрощения уплаты средств за предоставление административных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей)

Заключение к проекту закона Украины от 16.04.2014 № 4720
Дата рассмотрения: 27.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (щодо спрощення сплати коштів за надання адміністративних послуг)" (реєстр. N 4720 від 16.04.2014 року), внесений народним депутатом України А. В. Іванчуком

У проекті пропонується замінити визначення документом, що підтверджує оплату за адміністративні послуги, які надаються згідно з Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", квитанції, виданої банком; копії платіжного доручення з відміткою банку; примірника електронного розрахункового документу, засвідченого електронним цифровим підписом, на "документ про сплату". Підставою для внесення до вказаного Закону таких змін є те, що, як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, "визначення на законодавчому рівні обмеженого переліку документів, що підтверджують внесення реєстраційного збору та коштів для отримання інших адміністративних послуг, визначених Законом, перешкоджає особам, які бажають започаткувати бізнес, а також зареєстрованим юридичним особам та фізичним особам - підприємцям користуватися послугами відділень Укрпошти, платіжними терміналами та іншими передбаченими законодавством платіжними інструментами".

На нашу думку, відмова від чітко визначеного переліку документів, якими підтверджується оплата адміністративних послуг, з його заміною загальним терміном "документ про сплату" без конкретизації видів таких документів може призвести до виникнення численних спорів щодо правомірності використання певного способу оплати між органами, які надають відповідну адміністративну послугу, та отримувачами цієї послуги, що не дозволить отримати позитивний ефект від запровадження зазначеної законодавчої пропозиції. Не заперечуючи необхідність розширення відповідного переліку, пропонуємо надати право затверджувати відповідний перелік Міністерству юстиції України, тим більше, що до його компетенції у цьому Законі вже віднесено затвердження розміру та порядку внесення зазначеної плати. Виходячи з цього, пропонуємо доповнити нову редакцію частини 5 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" словами: "перелік яких затверджується Міністерством юстиції України".

Аналогічні за змістом зміни слід внести і до інших відповідних положень проекту.

Опрос