Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно реализации положений Уголовного процессуального кодекса Украины

Заключение к проекту закона Украины от 16.04.2014 № 4712
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України М. П. Паламарчуком проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації положень Кримінального процесуального кодексу України", реєстр. N 4712.

У законопроекті пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального процесуального кодексу України. Основними новелами проекту можна вважати: 1) запровадження у КК поняття "кримінальні правопорушення", яке охоплює усі кримінально-карані діяння, які поділяються на злочини та кримінальні проступки, та які описуються в окремих "книгах" Особливої частини КК. При цьому низка діянь, які наразі визнаються адміністративними правопорушеннями та містяться у КУпАП та Митному кодексі України, "переносяться" до КК та отримують "статус" кримінальних проступків (порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням засобів масової інформації (стаття 212-9 чинного КУпАП), порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму (стаття 212-10 чинного КУпАП), порушення митних правил (статті 468 - 485 Митного кодексу України) та ін.). Крім того, до категорії кримінальних проступків "переводяться" й деякі злочини невеликої тяжкості (умисне легке тілесне ушкодження (стаття 125 КК чинного КК), незаконне розголошення лікарської таємниці (стаття 145 чинного КК) та ін.; 2) запровадження двох систем кримінальних покарань - за вчинення злочинів та за вчинення проступків; 3) диференційовану систему розмірів штрафів, які будуть кратні "штрафним ставкам"; 4) доповнення КК Додатком 2 "Визначення термінів", в якому містяться 70 термінів, що використовуються у КК, тощо.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Комітет вважає, що ухвалення даного законопроекту є актуальним та сприятиме вдосконаленню механізму кримінально-правового регулювання.

Опрос