Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский кодекс Украины (относительно права на изменение отчества)

Заключение к проекту закона Украины от 10.04.2014 № 4674
Дата рассмотрения: 25.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо права на зміну по батькові)" (реєстр. N 4674 від 19.04.2014 року), внесений народним депутатом України В. В. Пацканом

У проекті пропонується доповнити статтю 295 ЦК України положеннями, які дозволяють фізичній особі змінювати не лише своє прізвище та (або) ім'я (як це передбачено у чинній редакції цієї статті), а й по батькові. Внесення таких змін до статті 295 ЦК України обґрунтовується необхідністю виконання рішення Європейського суду з прав людини від 16 травня 2013 року у справі "Гарнага проти України" та дозволить усунути відповідні недоліки чинного законодавства, що стали підставою для постановлення Європейським судом вказаного рішення.

Підтримуючи внесення змін до частин першої та другої статті 295 ЦК України, управління пропонує не вилучати з цієї статті частину третю, що також пропонується у проекті. Річ в тому, що порядок переміни по батькові у разі зміни батьком свого власного імені, який визначається у цій частині, у частині другій цієї статті у редакції проекту не регулюється, внаслідок чого у цьому випадку фізична особа у віці від чотирнадцяті до шістнадцяті років не зможе змінити по батькові. У зв'язку з цим пропонуємо обмежитися вилученням з частини третьої статті 295 ЦК України слів "або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження", а також після слова "право" у цій частині додати слова "на власний розсуд".

Крім цього, оскільки у проекті зміни вносяться лише до однієї статті ЦК України, пропонуємо уточнити його назву на "Про внесення змін до статті 295 Цивільного кодексу України щодо права на зміну по батькові".

Опрос