Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гарантий для работников на время исполнения обязанностей в связи с мобилизацией)

Заключение к проекту закона Украины от 09.04.2014 № 4670
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Турчинова О. В. 4 червня поточного року в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці розглянуто проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків у зв'язку з мобілізацією) (реєстр. N 4670), внесений народними депутатами України Заболотним Г. М., Домбровським О. Г.

Законопроектом передбачається внести зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України, законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус депутатів місцевих рад" та "Про засади запобігання і протидії корупції".

Основною метою законопроекту є забезпечення захисту прав працівників під час виконання ними обов'язків, передбачених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", та врегулювання питання повернення на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування осіб, залучених на час виконання обов'язків по мобілізації.

Прийняття законопроекту, як на думку Комітету, дозволить врегулювати правовідносини щодо повернення на роботу (службу) осіб, залучених на час виконання обов'язків у зв'язку з мобілізацією, захистити конституційне право на працю з метою належного матеріального забезпечення таких громадян та членів їх сімей.

Заслуговує на увагу пропозиція щодо прийняття осіб на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування при поверненні їх на попередню або, як виняток, на рівнозначну посаду, після проходження ними військової служби за призовом у зв'язку з мобілізацією без конкурсного відбору та без проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

В той же час, потребують уточнення деякі положення законопроекту. Зокрема, слід уточнити, яка саме попередня робота (посада) має зберігатися за особою після проходження військової служби у зв'язку з мобілізацією - чи посада депутата місцевої ради в органі місцевого самоврядування (за умови звільнення з військової служби до закінчення строку повноважень депутата місцевої ради) або, як передбачено в частині другій статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", - попередня робота (посада) до обрання депутатом (за умови звільнення з військової служби після закінчення строку повноважень депутата місцевої ради), та відповідно до якої гарантується за її відсутності надання іншої рівноцінної роботи (посади) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Опрос