Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины о недрах (относительно усовершенствования законодательства в сфере пользования недрами сельскохозяйственными товаропроизводителями)

Заключение к проекту закона Украины от 09.04.2014 № 4666
Дата рассмотрения: 05.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про надра (щодо вдосконалення законодавства у сфері користування надрами сільськогосподарськими товаровиробниками" (реєстр. N 4666 від 09.04. 2014 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Кодексу України про надра, якими уточнюються права землевласників і землекористувачів на видобування в межах наданих їм земельних ділянок корисних копалин місцевого значення, торфу, прісних підземних вод та користування надрами для інших цілей без спеціальних дозволів на користування надрами та гірничого відводу, зокрема, щодо видобування підземних вод та використання надр не лише для власних господарських та побутових, а й виробничих потреб.

Метою проекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, є "захист інтересів малого і середнього бізнесу у сільському господарстві, зокрема у галузі тваринництва".

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне зазначити наступне.

Насамперед, варто звернути увагу на те, що назва проекту, в якій йдеться про "вдосконалення законодавства у сфері користування надрами сільськогосподарськими товаровиробниками", не узгоджується з його змістом, оскільки як у законопроекті, так і в чинних статтях Кодексу України про надра, до яких пропонується внести зміни, йдеться не про "сільськогосподарських товаровиробників", а про "землевласників і землекористувачів" стосовно реалізації їх права на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, прісних підземних вод та користування надрами для інших цілей" (стаття 23). Сільськогосподарські ж товаровиробники, яким на праві власності, оренди чи інших правових підставах надана земельна ділянка, за умовами цієї статті входять до числа таких суб'єктів.

Опрос