Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно увеличения размера пособия при рождении ребенка и улучшения демографической ситуации в государстве)

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2014 № 4661
Дата рассмотрения: 17.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

У Комітеті Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на засіданні 17 червня 2014 р. розглянуто проекти Законів України: "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо зміни розміру та порядку нарахування допомоги при народженні дитини)" (реєстр. N 4314 від 27.02.2014 р.), поданий народними депутатами України О. Герегою, Г. Зубком, О. Зарубінським, та "Про внесення змін до деяких законів України (щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та покращення демографічної ситуації у державі)" (реєстр. N 4661 від 08.04.2014 р.), поданий народними депутатами України І. Геращенко, О. Кондратюк, П. Розенком, О. Продан, М. Іоновою, Р. Павленком, М. Матіос, І. Купрейчик, спрямовані на посилення соціального захисту сімей з дітьми.

Зокрема, поданим народними депутатами України О. Герегою, Г. Зубком, О. Зарубінським законопроектом про внесення змін до статті 12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо зміни розміру та порядку нарахування допомоги при народженні дитини)" пропонується:

- виплачувати державну допомогу при народженні дитини, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент здійснення виплат допомоги, а не на день народження дитини;

- надавати допомогу при народженні дитини в таких розмірах: на першу дитину - 34 розміри прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років, на другу дитину - 63 розміри прожиткового мінімуму, на третю та кожну наступну дитину - 128 розмірів прожиткового розміру;

- встановити одноразові виплати допомоги: при народженні першої дитини у розмірі 10 прожиткових мінімумів, другої дитини - 15 прожиткових мінімумів, третьої та кожної наступної дитини - 20 прожиткових мінімумів;

- здійснювати щомісячні виплати допомоги на першу і другу дитину у розмірі 100 % прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на третю і наступну дитину - 150 % зазначеного прожиткового мінімуму.

У проекті Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та покращення демографічної ситуації у державі)" (реєстр. N 4661 від 08.04.2014 р.), народні депутати України І. Геращенко, О. Кондратюк, П. Розенко та інші пропонують збільшити з 1 січня 2015 року державну допомогу при народженні дитини та виплачувати її в таких розмірах: на першу дитину 45000 грн., на другу дитину - 60000 грн, на третю та кожну наступну дитину - 80000 грн.)

Опрос