Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 22-1 Закона Украины "Об Антимонопольном комитете Украины" относительно срока предоставления информации по требованию Антимонопольного комитета Украины

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2014 № 4654
Дата рассмотрения: 27.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 221 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" щодо строку надання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України" (реєстр. N 4654 від 08.04.2014 р.), внесений народним депутатом України К. А. Бондарєвим

У проекті пропонується доповнити статтю 221 Закону новою частиною, відповідно до якої передбачається встановити мінімальний десятиденний строк надання інформації, передбаченої частиною першою цієї статті, на вимогу органів та посадових осіб Антимонопольного комітету України. Як зазначається у Пояснювальні записці до проекту, необхідність його прийняття зумовлена відсутністю закріпленого на законодавчому рівні строку, протягом якого суб'єкт господарювання, органи державної влади або органи місцевого самоврядування зобов'язані підготувати та надати інформацію на вимогу Антимонопольного комітету України, оскільки органи та посадові особи Антимонопольного комітету України подекуди встановлюють занадто стислі строки для надання такої інформації, протягом якого її неможливо підготувати та надати у повному обсязі через брак часу, що призводить до безпідставного притягнення суб'єктів господарювання до відповідальності. Крім цього, встановлення такого строку означатиме реалізацію принципу правової визначеності.

Головне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за доцільне звернути увагу на те, що для більш повної реалізації вказаного принципу слід визначити не лише мінімальний, а й максимальний строк надання Антимонопольному комітету України відповідної інформації. У зв'язку з цим пропонуємо внести до проекту відповідні зміни.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос