Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно усовершенствования отдельных положений)

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2014 № 4646
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо удосконалення окремих положень)"

У законопроекті, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, пропонується: "встановити неоподатковуваний митом імпорт товарів для юридичних та фізичних осіб на рівні 150 євро; встановити, що єдина ставка мита на товари вартістю від 150 до 10000 євро, що переміщуються у поштових або експрес-відправленнях на адресу фізичних осіб складає 10 % їх вартості, але не менше 10 євро за відправлення, що сприятиме дотриманню одного із принципів побудови податкового законодавства "економічність оподаткування" - установлення податків, обсяг надходження яких повинен значно перевищувати витрати на їх адміністрування; встановити, що для цілей здійснення митних формальностей щодо товарів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, або дня здійснення митних формальностей, якщо вони здійснюються без подання митної декларації; з 01 січня 2015 року скасувати пільгу зі сплати митних платежів при ввезенні на митну територію України транспортних засобів працівниками дипломатичної служби України, які перебували за кордоном у довготермінових відрядженнях; встановити, що відшкодування державою шкоди, завданої посадовим особам органів доходів і зборів здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків".

Головною метою законопроекту у супровідних до нього документах визначено "збільшення надходжень митних платежів до бюджету, встановлення рівності громадян, що ввозять товари на митну територію України, імплементація норм Регламенту Ради (ЄС) N 1186/2009".

Головне управління, проаналізувавши (у відведений час) законопроект, в цілому підтримує його прийняття, проте з приводу окремих положень законопроекту вважає за доцільне зазначити таке.

Потребує, на нашу думку, додаткового обгрунтування пропозиція нової ч. 10 цієї ж ст. 374 Кодексу, за якою "у разі коли визначена відповідно до положень частин четвертої і сьомої цієї статті база оподаткування ввізним митом менша, ніж еквівалент 100 євро, мінімальна величина податкового зобов'язання із сплати ввізного мита становить 10 євро", в контексті, принаймні, змісту згадуваної оновленої частини 7 цієї ж статті, де йдеться про базу оподаткування відповідних товарів, якою є "частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро".

Не може бути підтримана пропозиція щодо здійснення відшкодування державою шкоди, завданої посадовим особам органів доходів та зборів, за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (ст. 590 Митного кодексу України). Насамперед, слід зазначити, що заподіяння посадовій особі органів доходів і зборів легких, середньої тяжкості чи тяжких тілесних ушкоджень, або загибель під час виконання службових обов'язків не відносяться до страхових випадків, передбачених в Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", а фактично є результатом вчинення злочину.

Система страхування від нещасного випадку відрізняється від інших систем страхування, в першу чергу, тим, що охоплює випадки, пов'язані із дотриманням умов охорони праці (її головним завданням є проведення за рахунок коштів роботодавців профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних умов виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаним умовами праці. Тобто система страхування від нещасного випадку). В даному випадку відсутній причинний зв'язок між умовами праці. За загальним правилом відшкодування шкоди заподіяної злочином покладається на особу, яка на підставі обвинувального вироку визнана винною у вчинені злочину. Якщо за певних об'єктивних підстав відшкодування такої шкоди винною особою неможливо, та така шкода відшкодовується державою (ст. 45, 60, 66 Кримінального кодексу України).

У передбаченій проектом новій редакції частини четвертої статті 298 Митного кодексу України пропонується встановити, що митні платежі сплачуються у валюті України. Причому, в окремих випадках, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України, митні платежі можуть бути сплачені в іноземній валюті за курсом, визначеним відповідно до статті 31 цього Кодексу. З точки зору Головного управління, перелік зазначених окремих випадків доречніше було б навести безпосередньо у Митному кодексі України.

Опрос