Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" (относительно предоставления Киевскому городскому голове возможности реально влиять на развитие города)

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2014 № 4638
Дата рассмотрения: 09.04.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова на своєму засіданні 9 квітня 2014 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо надання Київському міському голові можливості реально впливати на розвиток міста)" (реєстр. N 4638), внесений народними депутатами України Л. Оробець та В. Кличком.

Метою зазначеного законопроекту, за визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, є приведення положень Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" до вимог Конституції України, Рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 2003 р. N 21-рп/2003 (справа про особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування в місті Києві).

Проектом пропонується внести зміни до статей 10-1, 11 та 16 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", відповідно до яких Київську міську державну адміністрацію може очолювати особа, обрана Київським міським головою, і яка призначається головою Київської міської державної адміністрації Президентом України; у разі не утворення районної у місті Києві ради, призначення на посади та звільнення з посад голів районних у місті Києві державних адміністрацій здійснюється за поданням Голови Київської міської державної адміністрації Президентом України. Також пропонується закріпити порядок призначення заступників голів районних у місті Києві державних адміністрацій.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 09.04.2014 р. N 16/3-358/4638 висловлює низку зауважень та пропозицій до законопроекту та вважає, що за результатами розгляду у першому читанні він може бути прийнятий за основу.

Члени Комітету зауважили, що запропоновані зміни не викликають принципових заперечень, оскільки необхідність призначення на посаду голови Київської міської державної адміністрації особи, обраної територіальною громадою міста Києва на посаду Київського міського голови, випливає з частини другої статті 141 Конституції України, якою передбачено, що міський голова, обраний територіальною громадою, має очолювати виконавчий орган ради. При цьому за змістом частини першої статті 10-1 законопроекту, "виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві". Вказане положення стосовно здійснення виконавчої влади у місті Києві підтверджується правовою позицією Конституційного Суду України, яка висловлена у його Рішенні від 25 грудня 2003 р. N 21-рп/2003 (справа про особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування в місті Києві), згідно з яким "Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою".

Опрос