Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам регулирования градостроительной деятельности и государственного архитектурно-строительного контроля

Заключение к проекту закона Украины от 17.04.2014 № 4629-1
Дата рассмотрения: 13.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю" (реєстр. N 4629-1 від 17.04.2014 р.)

У законопроекті пропонується уточнити законодавчі положення з питань містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю. Відповідні пропозиції спрямовані на спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві, реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю. З цією метою, зокрема, передбачається, що проведення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів може здійснюватись виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, розташованих на території населених пунктів; структурними підрозділами районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, розташованих за межами населених пунктів; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю через Головних інспекторів будівельного нагляду - щодо об'єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць. Також у проекті пропонується вдосконалення процедури подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт; скорочення строку видачі технічних умов у відповідній сфері; застосування автономних систем інженерного забезпечення, вдосконалення юридичної відповідальності у зазначеній сфері тощо.

Особлива увага у законопроекті приділяється посиленню законодавчих гарантій прав осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на безперешкодне для них життєве середовище при розробці проектів містобудівної документації та їх затвердженні, а також захисту прав громадських організацій інвалідів на участь в обговоренні містобудівної документації.

Зміни з відповідних питань пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про основи містобудування", "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про відходи", "Про місцеві державні адміністрації", "Про архітектурну діяльність", "Про будівельні норми", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про судовий збір".

Аналіз проекту свідчить, що його реалізація сприятиме оптимізації системи та функцій органів державного управління в даній сфері, децентралізації цього управління шляхом передачі необхідних повноважень від центральних органів виконавчої влади на місцевий рівень.

Даний проект є багато в чому аналогічним проекту за реєстр. N 4629 і відрізняється від останнього лише у вирішенні окремих питань організації містобудівної діяльності, зокрема, у визначенні повноважень громадських організацій інвалідів у населеному пункті, запровадженні обов'язкової оцінки проектів будівництва на предмет їх відповідності потребам осіб з обмеженими фізичними можливостями, включенні до Закону України "Про будівельні норми" приписів із захисту інтересів зазначених осіб тощо. Разом з тим даний проект, як і проект за реєстр. N 4629, викликає наступні зауваження.

У ньому, зокрема, не враховано, що положення пункту 9 розділу 5 "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" у частині, що стосується встановлення спрощеного порядку (погодження питання) вводу в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів, збудованих у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, застаріли, що не сприяє подальшому вирішенню відповідних проблем. Слід їх уточнити з тим, щоб було забезпечене оперативне вирішення зазначеного питання.

Опрос