Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 86 Водного кодекса Украины относительно добычи песка и гравия в руслах горных рек для нужд эксплуатационного содержания автомобильных дорог

Заключение к проекту закона Украины от 31.03.2014 № 4610
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

На розгляд Верховної Ради України у першому читанні вноситься проект Закону України про внесення змін до статті 86 Водного кодексу України щодо видобування піску і гравію в руслах гірських річок для потреб експлуатаційного утримання автомобільних доріг (реєстр. N 4610 від 31.03.2014 р.), поданий народним депутатом України Москалем Г. Г.

Метою законопроекту є зняття заборони на видобування піску і гравію в руслах гірських річок та використання видобутого руслового матеріалу виключно на утримання на належному експлуатаційному рівні автомобільних доріг державного, місцевого значення та комунальної власності.

Для цього передбачається внесення змін до частини першої статті 86 Водного кодексу України щодо надання можливості суб'єктам господарювання видобувати пісок та гравій в руслах гірських річок, а також доповнення частини першої цієї статті новою нормою, згідно з якою видобування піску і гравію в руслах гірських річок може проводитись у разі, якщо це не справляє негативного впливу на гідрологічний та екологічний стан гірської річки.

Комітет звертає увагу на те, що статтею 86 Водного кодексу України передбачена можливість розчистки русел річок, у тому числі гірських. Зазначені роботи можуть проводитися у рамках природоохоронної та протипаводкової діяльності і піщано-гравійний матеріал, отриманий у процесі цих робіт, може бути використаний і для потреб експлуатаційного утримання автомобільних доріг.

Комітет наголошує, що видобування піску і гравію в руслах гірських річок з іншою метою (як корисних копалин) негативно впливатиме на їх гідрологічний режим, руслові процеси та процеси берегової ерозії, що неприпустимо у межах паводконебезпечних регіонів.

Окрім того, у проекті Закону не визначено, на яких засадах та в який спосіб буде оцінюватись ступінь впливу на гідрологічний та екологічний стан річок, що може призвести до неконтрольованого видобутку піску і гравію, а це, у свою чергу, до загроз тій же транспортній інфраструктурі (дорогам, залізничним коліям, мостовим переходам тощо).

Не визначено також підприємства якої форми власності матимуть право на видобування таких корисних копалин, яким підприємствам та на підставі яких законодавчих актів будуть передані видобуті користі копалини та яким чином здійснюватиметься державний контроль (нагляд) за цільовим використанням видобутих таким чином корисних копалин.

Опрос