Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об осуществлении государственных закупок

Заключение к проекту закона Украины от 01.04.2014 № 4587-1
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про здійснення державних закупівель"

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "27 березня 2014 року Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України було внесено проект Закону України "Про здійснення державних закупівель" N 4587. Проте даний законопроект по суті не в повному обсязі обмежує можливість застосування корупційних схем, через які товари, роботи та послуги закуповуються за державні кошти за завищеними цінами, внаслідок чого Державний бюджет України щороку втрачає десятки мільярдів гривень", а поданим проектом пропонується усунути ці проблеми.

За своїм змістом поданий законопроект схожий з проектом Закону України "Про здійснення державних закупівель (нова редакція)" (реєстр. N 4587). Відмінності між ними полягають в наступному:

дія внесеного проекту поширюється на підприємства, утворені в установленому порядку державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування та уповноважені на отримання державних коштів, взяття за ними зобов'язань і здійснення платежів, у тому числі державні, казенні, комунальні підприємства, а також господарські товариства, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, їх дочірні підприємства, а також підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків належить державним, у тому числі казенним, комунальним підприємствам та господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, об'єднання таких підприємств (господарських товариств), лише у разі здійснення ними закупівель за рахунок державних коштів, а вимоги ж проекту (реєстр. N 4587) поширюються на випадки закупівлі як на державні, так і власні кошти таких підприємств;

Опрос