Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О метрологии и метрологической деятельности

Заключение к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4583
Дата рассмотрения: 02.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"

У законопроекті пропонується прийняти новий Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність", а також внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про підтвердження відповідності", "Про захист прав споживачів" щодо запровадження адміністративної відповідальності стосовно порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювань, уточнення визначення терміну "сертифікат відповідності" та уточнення назви документів дозвільного характеру.

Метою законопроекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, є: розмежування регуляторних, наглядових (контрольних) та господарських функцій у сфері метрології; розмежування адміністративних та господарських послуг; гармонізація законодавчих актів у повному обсязі з документами Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML), актами законодавства Європейського Союзу з питань метрології та документами Європейської співпраці із законодавчої метрології (WELMEC); звуження сфери нормативного регулювання метрологічної діяльності; розширення застосування механізмів акредитації для підтвердження компетенції суб'єктів, що здійснюють метрологічну діяльність; створення державної метрологічної інспекції.

Необхідність прийняття нового Закону України з питань метрології та метрологічної діяльності у супровідних до законопроекту документах "зумовлена тим, що положення чинного Закону не відповідають європейським директивам, нормам і стандартам у сфері метрології", "значна частина метрологічних термінів та їх визначення не відповідають термінам і визначенням Міжнародного словника основних та загальних метрологічних термінів; чинний Закон не узгоджується з положеннями законів України, зокрема, "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про акредитацію органів з оцінки відповідності"; недостатньо висвітлені питання щодо здійснення державного метрологічного нагляду, приведення процедури підтвердження компетентності вимірювальних лабораторій у відповідність з міжнародними нормами, правилами та стандартами тощо".

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне зазначити таке.

1. Виникають зауваження до змісту ст. 3 проекту, яка має назву "Сфера законодавчо регульованої метрології". По-перше, постає питання, чи існує законодавчо нерегульована метрологія, якщо пропонується прийняти Закон з профільного питання. По-друге, з огляду на текст відповідної статті можна констатувати, що мова йде скоріше про напрями регулювання. Це обумовлює необхідність узгодження назви статті з її змістом.

Крім того, зайвим є застосування поняття "законодавчо регульована метрологія" не лише у даній статті, а загалом у тексті законопроекту. Зауважимо, що автор проекту формулювання "законодавчо регульоване" застосовує і в контексті засобів вимірювальної техніки.

Знову ж таки, відповідне формулювання не є влучним з правової точки зору, перевантажує текст та ускладнює сприйняття пов'язаних з ним приписів.

2. Положеннями проекту (абз. 3 ч. 2 ст. 4, 4. 3 ч. 2 ст. 12, абз. 3 ч. 1 ст. 16, ч. 1 ст. 20, ч. 3 ст. 23, п. 1 ч. 1 ст. 24, ч. 3 ст. 25) запроваджується новий вид нормативно-правових актів - технічні регламенти, що, на нашу думку, є юридично некоректним. Зазначений у проекті документ має розроблятися на виконання законів та затверджуватися відповідними підзаконними правовими актами органів державної влади.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос