Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно предупреждения и противодействия дискриминации)

Заключение к проекту закона Украины от 27.03.2014 № 4581
Дата рассмотрения: 09.04.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 9 квітня 2014 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні)" (реєстр. N 4581 від 27.03.2014 р.), поданий Кабінетом Міністрів України.

Зазначений законопроект розроблений з метою виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Проектом пропонується внести зміни до Цивільного процесуального кодексу України, Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".

Члени Комітету висловили застереження до низки запропонованих змін до зазначених законодавчих актів. Зокрема це стосується запропонованих змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо покладання обов'язку доказування необґрунтованості позовних вимог на відповідача у разі наведення позивачем фактів, які підтверджують, що мала місце дискримінація. Викликали зауваження у членів Комітету визначення термінів "дискримінація", "пособництво у дискримінації", які згідно з проектом запропоновано оновити у Законі України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні". На думку членів Комітету, ці положення проекту можуть неоднозначно трактуватися, що призведе до складнощів у правозастосовчій практиці.

Опрос