Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно временного доступа к информации в электронных информационных системах)

Заключение к проекту закона Украины от 26.03.2014 № 4567
Дата рассмотрения: 14.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо тимчасового доступу до інформації в електронних інформаційних системах) (реєстр. N 4567 від 26.03.2014 р.)

У законопроекті пропонується доповнити Закон України "Про телекомунікації" визначенням терміну "електронні інформаційні системи", а Кримінально процесуальний кодекс України (далі - КПК) відповідними положеннями щодо тимчасового доступу до інформації в електронних інформаційних системах, їх частинах або мобільних терміналах систем зв'язку (стаття 159), а також тимчасового вилучення електронних інформаційних систем, їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку (стаття 168).

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект Закону, висловлює щодо нього такі зауваження.

Звертаємо увагу на необхідність приведення проекту Закону у відповідність до правил законодавчої техніки. Так, згідно вимог пункту 6 розділу III "Внесення змін до законів" Методичних рекомендацій щодо розроблення проектів законів та дотримання вимог нормо проектної техніки, схвалених постановою колегії Міністерства юстиції України від 21 листопада 2000 р. N 41, "якщо зміни вносяться до кількох законів, вони подаються в хронологічному порядку, причому, якщо в переліку актів, до яких вносяться зміни, є кодекси, вони ставляться на першому місці".

Викликає сумнів доцільність доповнення частини першої статті 1 Закону України "Про телекомунікації" новим абзацом, в якому визначається поняття "електронна інформаційна система" - як сукупність електронних засобів для накопичення, обробки, зберігання та передачі інформації. Адже відповідний термін не має юридичного навантаження, про що засвідчує хоча б той факт, що у подальшому він не використовується у тексті Закону. Крім того, виглядає не зовсім переконливою доцільність узгодження термінології Закону із КПК, оскільки зазначеним Законом унормовуються питання передавання, випромінювання та приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, дротових, оптичних або інших електромагнітних системах, а кримінальним процесуальним законодавством України визначається порядок кримінального провадження на території України (частина перша статті 1 КПК).

Опрос