Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О жилищно-коммунальных услугах

Заключение к проекту закона Украины от 29.08.2014 № 4563а
Дата рассмотрения: 15.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (реєстр. N 4563а від 29.08.2014 року), внесений Кабінетом Міністрів України

У законопроекті пропонується врегулювати правові та організаційні відносини, пов'язані з наданням та споживанням житлово-комунальних послуг (у подальшому - ЖКП). При цьому однойменний Закон від 24 червня 2004 року визнається таким, що втратив чинність. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, сприятиме демонополізації та дерегуляції конкурентних ринків у сфері ЖКП та розвитку цих ринків, виходу на них нових учасників, підвищенню якості ЖКП, забезпеченню можливості контролю за їх наданням.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Частина термінів, які використовуються у проекті, вимагають доопрацювання. Наприклад, у терміні "аварія" (пункт 1 абзацу 1 статті 1 проекту) передбачено, що нею, зокрема, є "пошкодження інженерних систем". Проте, що це за системи і що до них відноситься у проекті не визначено. Разом з тим у пункті 3 вказаного абзацу визначається зміст терміну "внутрішньобудинкові системи" як "мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання об'єктів споживання комунальних послуг, які розташовані в межах будинку, споруди". Виходячи з цього, пропонуємо у понятті "аварія" термін "інженерні системи" замінити на "внутрішньобудинкові системи".

У визначенні змісту "вузол комерційного обліку теплової енергії, води, відведених стічних вод (у подальшому - ВКО)" (пункт 4 абзацу 1 статті 1 проекту) немає сенсу визначати їх місцезнаходження, оскільки комплект засобів вимірювальної техніки, який визнається таким вузлом, згідно з наведеним визначенням ВКО може знаходитися "на межі майнової належності мереж.. або в іншому місці", тобто будь-де. Більш того, згідно з частиною 2 статті 14 проекту ВКО у багатоквартирному будинку (у подальшому - БКБ) має встановлюватися на інженерному вводі до такого будинку. У зв'язку з цим доцільніше визначати його місцезнаходження у статті 14 проекту, а не у визначенні змісту відповідного терміну у статті 1, звідки його слід вилучити.

Крім цього, у визначенні вказано, що відомості про ВКО мають бути внесенні до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, що призначені для вимірювання обсягів використаної теплової енергії, об'ємів спожитої води, об'ємів відведених стічних вод і технічної реєстрації результатів вимірювання. Пропонуємо вилучити посилання на цей реєстр з визначення змісту терміну, оскільки включення таких засобів до реєстру само по собі не є характерною ознакою ВКО. Натомість, норму про необхідність включення відповідних засобів до Державного реєстру слід перенести до статті 14 проекту, визначивши при цьому, хто його веде і в якому порядку. Також до названої статті проекту потрібно перенести і положення про те, що "результати комерційного обліку використовуються для проведення розрахунків між споживачами та виконавцями послуг" із визначення змісту поняття "комерційний облік теплової енергії, води, відведених стічних вод" (пункт 8 абзацу 1 статті 1 проекту). Слід також уточнити зміст терміну "точка обліку комунальної послуги" (пункт 16 абзацу 1 статті 1 проекту), оскільки за проектом споживач не стороною договору про надання комунальних послуг в БКБ.

Опрос