Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения суверенитета и защиты территориальной целостности Украины

Заключение к проекту закона Украины от 29.08.2014 № 4561а
Дата рассмотрения: 09.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення суверенітету та захисту територіальної цілісності України"

У проекті Закону передбачається внесення змін до законів України "Про основи національної безпеки України" та "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", відповідно до яких: 1) передбачається відмова від політики позаблоковості та закріплення на законодавчому рівні курсу України на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору; 2) вилучається такий напрям державної політики з питань національної безпеки, як "збереження добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу".

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. З часу проголошення Декларації про державний суверенітет у 1990 році Україна визначила пріоритети зовнішньої політики, що дістало своє відображення у подальшій правотворчості органів державної влади.

Конституцією України (стаття 18) встановлено, що зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права. Повноваження щодо визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики належать до сфери компетенції Верховної Ради України (пункт 5 частини першої статті 85 Конституції України). Виключно законами України встановлюються засади зовнішніх зносин (пункт 9 частини першої статті 92 Конституції України).

Таким чином, саме Парламент України уповноважений на визначення засад зовнішньої політики України.

Опрос