Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно обеспечения медицинских мероприятий отдельных государственных программ и комплексных мероприятий программного характера и достройки НДСБ "Охматдит")

Заключение к проекту закона Украины от 25.03.2014 № 4560
Дата рассмотрения: 09.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру і добудови НДСЛ "Охматдит")"

У законопроекті пропонується збільшити на 3861916,6 тис. гривень доходи і видатки загального фонду Державного бюджету України і спрямувати додаткові надходження на фінансування нової бюджетної програми "будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" (код 6651800) та діючої бюджетної програми "забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" (код 2301400). Додаткові доходи пропонується отримати за рахунок збільшення надходжень від "акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), включаючи особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами" (код 14020000).

Головне управління, не заперечуючи важливого соціального значення зазначених вище програм та необхідності їх належного фінансування, у той же час вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

1. У Пояснювальній записці до законопроекту необхідність його прийняття обгрунтовується потребою фінансування державних програм і централізованих заходів лікування важкохворих громадян (закупівля медикаментів) та добудови сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит". Збільшення надходжень від акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) передбачено отримати за рахунок підвищення ставок цього податку в результаті запровадження пропозицій проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби, алкогольні напої та пиво)" (реєстр. N 4490-1 від 25.03.2014).

Враховуючи, що поданий законопроект системно пов'язаний з законопроектом (реєстр. N 4490-1), Головне управління вважає, що ці законопроекти доцільно розглядати одночасно, оскільки неприйняття останнього не дозволить у передбачений суб'єктом законодавчої ініціативи спосіб вирішити порушені питання фінансування відповідних бюджетних програм.

Крім того, для прийняття зваженого рішення щодо пропозицій проекту доцільно було б отримати від Кабінету Міністрів України додаткову інформацію щодо можливості збільшення надходжень від акцизного податку в поточному році на 3861916,6 тис. гривень, зважаючи на те, що з метою забезпечення відновлення економіки України та невідкладної стабілізації фінансової ситуації, з врахуванням економічних реалій, прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" N 1165-VII від 27 березня 2014 року, яким на 2015033,9 тис. грн. зменшено надходження до Державного бюджету України за бюджетною програмою "акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), включаючи особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами" (код 14020000)".

2. Пропозиція законопроекту щодо запровадження Верховною Радою України нової бюджетної програми, включаючи код бюджетної класифікації, не узгоджується з вимогами частини 2 статті 8 Бюджетного кодексу України, якими повноваження щодо затвердження бюджетної класифікації, а також змін до неї закріплено за центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.

3. Не заперечуючи можливості внесення відповідних змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", Головне управління у той же час вважає за доцільне звернути увагу на необхідність дотримання спеціальної процедури розгляду та затвердження Державного бюджету України, визначеної відповідними положеннями Конституції України, Бюджетного кодексу України та Регламенту Верховної Ради України.

Опрос