Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины, регулирующие отношения, связанные с получением документов разрешительного характера

Заключение к проекту закона Украины от 29.08.2014 № 4558а
Дата рассмотрения: 24.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (реєстр. N 4558а від 29.08.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" та "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", згідно з якими має зменшитися кількість документів дозвільного характеру у відповідних сферах з метою покращення умов ведення бізнесу в Україні. У ньому, зокрема, передбачається скасування дозволу на проведення робіт з експериментальними тваринами. Натомість, відповідальність за організацію роботи з такими тваринами та її наслідки покладається на адміністрацію юридичних осіб, де вона здійснюється, та встановлюються вимоги до таких осіб. Пропонується також скасування дозволу на ввезення продукції, отриманої з використанням генетично модифікованих організмів для науково-дослідних цілей. Ввезення таких ГМО має супроводжуватись повідомленням, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки.

Головне управління, проаналізувавши проект, погоджується з тим, що реалізація цієї законодавчої ініціативи дозволить зменшити кількість адміністративних процедур та регуляторний тиск на суб'єктів господарювання. Водночас звертаємо увагу на те, що у проекті (останнє речення запропонованої редакції ч. 3 ст. 26 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження") передбачено, що "відповідальність за організацію роботи з експериментальними тваринами та її наслідки покладається на адміністрацію наукової установи, підприємства, організації, вищого навчального закладу, у якому проводяться роботи з експериментальними тваринами з дослідною (науково-дослідною) метою". Проте, як свідчить аналіз, твердження щодо відповідальності у даному випадку є декларативним, оскільки у чинному законодавстві не передбачено норм, за якими можна було б притягнути адміністрацію вказаних установ до юридичної відповідальності за порушення при організації роботи з експериментальними тваринами та за її негативні наслідки. У зв'язку з цим у Кодексі України про адміністративні правопорушення було б доречно передбачити окремі склади правопорушень, наприклад, за порушення правил поводження з тваринами, що використовуються в наукових експериментах, тестуванні, навчальному процесі, виробництві біологічних препаратів (відповідно до назви статті 26 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження"), як це має місце, наприклад, у статті 107 "Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог" цього Кодексу.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловленого зауваження.

Опрос