Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 23 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно содействия выполнению депутатских полномочий народными депутатами с инвалидностью первой, второй групп)"

Заключение к проекту закона Украины от 25.03.2014 № 4557
Дата рассмотрения: 26.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо сприяння виконанню депутатських повноважень народними депутатами з інвалідністю першої, другої груп) (реєстр. N 4557 від 25.03.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, в якому пропонується внести до статті 23 Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон) зміни, які стосуються часткового поновлення права депутатів на безоплатний проїзд на внутрішніх лініях (маршрутах) залізничного, повітряного транспорту.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" N 836-VII від 28.02.2014 р. для досягнення більшої соціальної справедливості та економії коштів державного бюджету були переглянуті норми щодо забезпечення діяльності народних депутатів України, скорочені передбачені для цієї категорії осіб пільги та привілеї. Зокрема, усі народні депутати були позбавлені права на безкоштовний проїзд на міжміському і міському транспорті. Водночас, ч. 2 ст. 23 Закону встановлено, що у витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради України передбачаються кошти на проїзд народних депутатів усіма видами транспорту, а в кошторисі витрат на утримання Верховної Ради України затверджується ліміт коштів, який щомісяця видається кожному народному депутатові для проїзду територією України.

В проекті пропонується доповнити ст. 23 Закону частинами 11 та 12, згідно з якими народним депутатам України з інвалідністю першої або другої групи по зору чи з ураженням опорно-рухового апарату надається право безоплатного проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) залізничного, повітряного транспорту на території України. Водночас, в проекті передбачено поширення зазначеного права і на особу, яка супроводжує народного депутата з інвалідністю першої групи по зору чи з ураженням опорно-рухового апарату (не більше однієї особи, яка супроводжує такого народного депутата). Крім того, відповідно до проекту народний депутат з інвалідністю першої групи з ураженням опорно-рухового апарату матиме право на безкоштовний провіз засобів для пересування, якими він користується, понад межі норм провозу ручного багажу, що діють на внутрішніх лініях (маршрутах) залізничного, повітряного транспорту.

Таким чином пропонується поновити право на пільгове транспортне обслуговування для народних депутатів з важкими формами інвалідності лише на залізничних і повітряних внутрішніх шляхах сполучення. В якості обгрунтування необхідності поновлення таких норм у п. 1 Пояснювальної записки до законопроекту зазначено, що у зв'язку з сезонністю пільг з оплати проїзду, передбачених Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", народні депутати з інвалідністю не матимуть пільг на проїзд міжміським і міським транспортом у період з 16 травня по 30 вересня.

Головне управління в цілому не заперечує проти врахування у законодавстві необхідності створення додаткових гарантій, в тому числі матеріальних, парламентської активності тих народних депутатів, які мають фізичні обмеження через стан здоров'я. Однак, внесення запропонованих змін є питанням доцільності і має залежати від фінансових можливостей держави та загальної соціальної політики.

Опрос