Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 15 Закона Украины "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" относительно торговли винодельческий продукцией

Заключение к проекту закона Украины от 25.03.2014 № 4545
Дата рассмотрения: 15.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо торгівлі виноробною продукцією)"

У законопроекті пропонується доповнити ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" новою частиною, згідно з якою "суб'єкти господарювання громадського харчування та спеціалізовані відділи, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями повинні мати в асортименті товари згідно з кодами УКТ ЗЕД 2204, 2205, 2208 20 12 00, 2208 20 62, які вироблені на території України в кількості не менше 50 відсотків кількості пропонованих до придбання в кожному торгівельному об'єкті аналогічних товарів, виготовлених поза межами території України".

Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, метою його прийняття є захист прав вітчизняних виробників виноробної продукції та надання споживачу права вибору у закладах громадського харчування вітчизняної виноробної продукції.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне висловити такі зауваження.

1. Звертаємо увагу на необхідність коригування назви проекту, оскільки в системі законодавства України Закону України під назвою "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів щодо торгівлі виноробною продукцією" не існує.

2. Внесена законодавча пропозиція, на нашу думку, не узгоджується з нормами параграфів 1 і 5 статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.

Зокрема, згідно з нормами параграфу 1 статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року члени СОТ визнають, що внутрішні податки й інші внутрішні збори та закони, правила та вимоги, які стосуються внутрішнього продажу, пропозиції до продажу, купівлі, транспортування, розподілу чи використання товарів, а також правила внутрішнього кількісного регулювання, які встановлюють вимоги щодо змішування, переробки чи використання товарів у певних кількостях чи пропорціях, не повинні застосовуватися до імпортованих чи вітчизняних товарів таким чином, щоб створювати захист для вітчизняного виробництва.

Згідно ж з нормами параграфу 5 статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року жоден член СОТ не повинен встановлювати чи застосовувати будь-які правила внутрішнього кількісного регулювання щодо змішування, переробки чи використання товарів у певних кількостях чи пропорціях, які вимагають, прямо чи опосередковано, що будь-яка певна кількість або частка будь-якого товару, який є предметом регулювання, повинна постачатися із вітчизняних джерел. Більш того, жоден член СОТ не повинен будь-яким іншим чином застосовувати правила внутрішнього кількісного регулювання таким чином, щоб це суперечило принципам, викладеним у параграфі 1 статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.

Опрос