Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно административных должностей в судах)

Заключение к проекту закона Украины от 31.03.2014 № 4540-1
Дата рассмотрения: 07.04.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя розглянув на своєму засіданні 7 квітня 2014 р. (Протокол N 26) проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо адміністративних посад у судах)" (реєстр. N 4540-1 від 07.04.2014 р.) (доопрацьований), поданий народним депутатом України Стаднійчуком Р. В. та зазначає про таке.

Відповідно до пояснювальної записки, метою законопроекту є запровадження нового демократичного підходу у вирішенні питань призначення суддів на адміністративні посади та звільнення їх з посад, а також удосконалення засад формування представництва в органах суддівського самоврядування, що посилить існуючі гарантії незалежності суддів та зменшить роль політичних органів у цих процесах.

Зокрема, законопроектом пропонується запровадити новий порядок призначення суддів на адміністративні посади. Відповідно до проекту призначення суддів на адміністративні посади здійснюватиме відповідна рада суддів на підставі пропозиції зборів суддів відповідного суду. Також законопроектом пропонується запровадити тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади, який діятиме протягом шести місяців та передбачатиме призначення суддів на посаду голови суду зборами цього суду більшістю голосів шляхом таємного голосування.

Разом з цим, законопроектом пропонується також врегулювати питання щодо здійснення представництва у найвищому органі суддівського самоврядування, передбачивши, що збори суддів відповідного суду безпосередньо обирають делегатів на конференцію суддів та передбачається формування нового складу Вищої кваліфікаційної комісії України та Вищої ради юстиції.

Законопроект зареєстровано як альтернативний до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо суміщення адміністративних посад в судових органах)" (реєстр. N 4540 від 24.03.2014 р.).

Опрос