Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 265 Уголовного кодекса Украины относительно добровольной сдачи радиоактивных материалов

Заключение к проекту закона Украины от 22.08.2014 № 4538а
Дата рассмотрения: 02.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 265 Кримінального кодексу України щодо добровільної здачі радіоактивних матеріалів"

З метою встановлення правових підстав для звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здали органам влади радіоактивні матеріали (джерела іонізуючого випромінювання, радіоактивні речовини або ядерні матеріали, що перебувають у будь-якому фізичному стані в установці або виробі чи в іншому вигляді), проектом пропонується доповнити статтю 265 "Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами" Кримінального кодексу України (далі - КК) частиною четвертою відповідного змісту.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект, в цілому погоджується з його прийняттям. Наявність такої заохочувальної норми в чинному Кримінальному законі дозволить вилучити у населення та юридичних осіб радіоактивні матеріали, радіоактивні відходи, ядерні матеріали (якими вони володіють без передбаченого законом дозволу) та передати їх на зберігання до спеціальних підприємств. Адже безконтрольна наявність у фізичних та юридичних осіб означених матеріалів та речовин несе велику небезпеку як для людей, так і для навколишнього природного середовища.

Разом з тим вважаємо, що запропонована кримінально-правова норма потребує певного уточнення. Зокрема, враховуючи те, що досить часто незаконне придбання, носіння, зберігання, використання, передача та інші, передбачені у частині першій статті 265 КК діяння щодо радіоактивних матеріалів, пов'язані з підготовкою інших більш тяжких злочинів (у тому числі й терористичного акту) вважаємо, що запропоновану проектом частину четверту статті 265 КК слід доповнити таким застереженням: ", якщо в її діях немає складу іншого злочину".

Опрос