Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно предоставления родителям-воспитателям дополнительных социальных гарантий

Заключение к проекту закона Украины от 22.08.2014 № 4537а
Дата рассмотрения: 07.10.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Турчинова О. В. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці розглянув на своєму засіданні 7 жовтня 2014 року проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій" (реєстр. N 4537а), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом пропонується законодавчо закріпити право одному з батьків-вихователів, які перебувають у трудових відносинах, на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Для реалізації зазначеної мети Уряд пропонує внести зміни до ст. ст. 179 і 1861 Кодексу законів про працю України та ст. ст. 18 і 20 Закону України "Про відпустки".

З прийняттям законопроекту один з батьків-вихователів, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу, отримають право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Крім того, Комітет зазначає, що за працюючими батьками-вихователями буде збережено робоче місце, а надання одному з батьків-вихователів такої відпустки матиме позитивний вплив на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та зменшить загальну кількість дітей цієї категорії в інтернатах.

Опрос