Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об инвестиционной деятельности" (относительно инвестиционных проектов)

Заключение к проекту закона Украины от 22.08.2014 № 4535а
Дата рассмотрения: 13.10.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність"

У законопроекті пропонується удосконалити систему управління державними інвестиціями, визначити основні принципи і критерії прозорого формування та використання державних інвестицій, а також створення єдиної системи проведення оцінки, відбору і моніторингу державних інвестиційних проектів, зокрема, шляхом: розмежування понять "державний інвестиційний проект", "місцевий інвестиційний проект", "капітальні вкладення", а також "державне інвестування" та "державна підтримка"; визначення основних принципів та критеріїв державного інвестування; вирішення проблем децентралізації в частині прийняття органами місцевого самоврядування рішень щодо реалізації місцевих інвестиційних проектів та надання місцевої державної підтримки для реалізації інвестиційних проектів; удосконалення структури інвестиційного проекту, її спрощення в частині встановлення необхідності розрахунку показників економічної ефективності тільки для тих інвестиційних проектів, що мають на меті отримання прибутку (доходу) - спрощення процедури оцінки проектів загальною вартістю до 30 млн. гривень; спрощення процедури державної реєстрації інвестиційних проектів та/або проектних (інвестиційних) пропозицій шляхом скорочення переліку документів, у тому числі дозвільного характеру, необхідних для її проведення.

Головне управління, в цілому підтримуючи внесений законопроект, з приводу окремих його положень вважає за доцільне висловити такі зауваження.

У змінах до ст. 15 Закону України "Про інвестиційну діяльність", а також в абз. 1 п. 2 розділу II "Прикінцеві положення" проекту вживається поняття "державна оцінка". Зазначене положення, на нашу думку, потребує уточнення, оскільки з положень законопроекту а також чинного законодавства незрозуміло, що таке "державна оцінка". Слід зазначити, що на сьогодні в галузі оцінювання інвестиційних проектів використовується поняття "оцінка економічної ефективності інвестиційного проекту", яка проводиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, протягом одного місяця у порядку та згідно з критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Вважаємо також, що питання, які пропонується врегулювати у п. 2 розділу II "Прикінцеві положення" проекту, в яких, як правило, відображаються приписи, що мають обмежений термін дії, цілком можуть бути врегульовані шляхом внесення відповідних змін до основного тексту Закону.

Опрос