Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно ответственности за преступления против основ национальной безопасности Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 24.03.2014 № 4524-1
Дата рассмотрения: 01.04.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України О. В. Ляшком проект Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України)" (реєстр. N 4524), а також поданий С. В. Соболєвим альтернативний проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України)" (реєстр. N 4524-1).

Вказані законопроекти мають на меті посилити відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України, а саме, за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, за диверсію, шпигунство, а також вчинені проти миру безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Для цього законопроектом (реєстр. N 4524) пропонується шляхом внесення змін до санкцій статей 109 - 111, 113 - 114 Кримінального кодексу України посилити відповідальність за злочинів проти основ національної безпеки України, а також внести зміни до ч. 5 ст. 49 КК України, зазначивши, що строк давності не застосовується у разі вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, передбачених у статтях 109 - 114 КК України.

Натомість, законопроектом (реєстр. N 4524-1) пропонується внести зміни до санкцій статей 110, 111, 113, 114 та 279 КК України в частині збільшення строків позбавлення волі, а також доповнити КК України новою статтею 114-1 КК України, встановивши відповідальність за перешкоджання в особливий період законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону України.

Опрос