Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц" (относительно уточнения перечня лиц)

Заключение к проекту закона Украины от 15.08.2014 № 4523а
Дата рассмотрения: 05.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (N 4523а від 15.08.2014 р.)

У законопроекті пропонується забезпечити виплату та отримання пенсій для осіб, прийнятих на службу на посади начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до органів і підрозділів міліції, в межах територіальної юрисдикції яких проводилася або проводиться антитерористична операція, за переліком посад та на періоди, встановлені Міністром внутрішніх справ України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення. Також пропонується розширити перелік підстав для невиплати одноразової грошової допомоги особам, звільненим зі служби за порушення дисципліни, за дискредитацію звання рядового і начальницького складу.

Головне науково-експертне управління підтримує заходи із соціального захисту осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які виконують свої професійні обов'язки на територіях, де проводиться антитерористична операція. Разом із тим, з метою уникнення прийняття суб'єктивних рішень при визначенні Переліку посад, які матимуть право на отримання пенсій, більш прийнятним вважаємо передбачити його затвердження на більш високому рівні, ніж центральний відомчий орган. Зокрема. доцільно зауважити, що до основних повноважень Кабінету Міністрів України відноситься організація фінансового і матеріально-технічного забезпечення діяльності правоохоронних органів, соціального захисту працівників зазначених органів та членів їхніх сімей (стаття 20 Закону України "Про Кабінет Міністрів України").

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу за умови врахування висловленого зауваження.

Опрос