Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно ограничения выплат государственным служащим и лицам, состоящим на службе в органах местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 20.03.2014 № 4511
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова Комітет розглянув 2 липня 2014 року на своєму засіданні проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження виплат державним службовцям та особам, які перебувають на службі в органах місцевого самоврядування" (реєстр. N 4511 від 20.03.2014), поданий народним депутатом України Ю. Вознюком.

За визначенням автора законопроекту, метою його прийняття є необхідність скасування необґрунтованої грошової допомоги при виході на пенсію державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування, а також усунення можливості зловживань в отриманні ними одноразової допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності.

З цією метою законопроектом пропонується виключити певні положення у законах України "Про державну службу" та "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також передбачити у Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" зміни, згідно з якими допомога по безробіттю, яка може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності, не повинна надаватися особам, які до звернення за її призначенням працювали на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, якщо з дня припинення служби не минуло 12 місяців.

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією у своєму висновку на даний законопроект зазначає, що проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Комітет з питань бюджету ухвалив рішення, що законопроект не має впливу на показники бюджету.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає за доцільне відхилити даний законопроект за результатами розгляду його у першому читанні.

Опрос