Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гражданстве Украины" относительно оснований утраты гражданства лицами, действия которых направлены против суверенитета и территориальной целостности Украины

Заключение к проекту закона Украины от 14.08.2014 № 4508а
Дата рассмотрения: 03.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 3 вересня 2014 року (протокол N 37) розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо підстав втрати громадянства особами, дії яких спрямовані проти суверенітету та територіальної цілісності України, реєстр. N 4508а від 14.08.2014 р., внесений народними депутатами України Бондарчуком О. В., Сиротюком Ю. В.

Проект подано у порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Регламенту Верховної Ради України.

Проект Закону розроблено у зв'язку з необхідністю імплементації у вітчизняне законодавство пункту d частини 1 статті 7 Європейської Конвенції про громадянство, згідно з яким поведінка громадянина, яка серйозно зашкоджує життєво важливим інтересам держави-учасниці Конвенції, може бути однією з підстав втрати громадянства.

Він також спрямований на вирішення питань щодо осіб, які отримали статус громадянина України, проте беруть участь у діяльності незаконних терористичних формувань, що виступають проти суверенітету та територіальної цілісності України.

Опрос