Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гражданстве Украины" относительно оснований утраты гражданства лицами, действия которых направлены против суверенитета и территориальной целостности Украины

Заключение к проекту закона Украины от 14.08.2014 № 4508а
Дата рассмотрения: 02.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" (щодо підстав втрати громадянства особами, дії яких спрямовані проти суверенітету та територіальної цілісності України) (реєстр. N 4508а від 14.08.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести до статті 19 Закону України "Про громадянство України" (далі - Закон) зміни, якими до підстав для втрати громадянства віднести участь особи у незаконних військових, терористичних та інших формуваннях, які виступають проти суверенітету та територіальної цілісності України.

За результатами аналізу поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити такі зауваження та пропозиції.

1. У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що прийняття вказаного проекту відповідає пункту d частини 1 статті 7 Європейської Конвенції про громадянство. Дійсно, зазначена Конвенція надає право державам-учасницям у своєму внутрішньому законодавстві передбачати можливість втрати громадянства, в тому числі і за поведінку, яка загрожує життєво важливим інтересам держави-учасниці. Кожна держава самостійно вправі визначати такі життєво важливі інтереси, але їх визначення повинно відповідати конституційним засадам та міжнародним зобов'язанням, та не може суперечити чинному законодавству України.

У зв'язку з цим, звертаємо увагу, що частина перша статті 25 Конституції України закріплює, що громадянин України не може бути позбавлений громадянства.

Опрос