Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О реабилитации жертв политических репрессий на Украине" (относительно расширения категорий репрессированных, подлежащих реабилитации)

Заключение к проекту закона Украины от 14.08.2014 № 4506а
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 16 вересня 2014 р. розглянув проект Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (щодо розширення категорій репресованих, що підлягають реабілітації)" (реєстр. N 4506а від 14.08.2014 р.), внесений народними депутатами України Сиротюком Ю. М. та Панькевичем О. І.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 2 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", у якій визначені категорії осіб, які не підлягають реабілітації. Відповідно до запропонованих змін із числа зазначених осіб передбачається виключити засуджених за зраду батьківщини, шпигунство, диверсії, шкідництво, саботаж, пособництво окупантам у період Великої Вітчизняної війни, збройні вторгнення на територію України, організацію збройних формувань, а також встановити, що "не підлягають реабілітації також особи, засуджені за злочини проти правосуддя, що стали безпосереднім способом вчинення репресій або іншою підставою для їх подальшого застосування, навіть якщо такі особи згодом самі зазнали репресій".

В ході обговорення члени Комітету відзначили слушність запропонованих змін.

Разом з цим, на думку народних депутатів України, законопроект потребує техніко-юридичного доопрацювання, що може бути здійснено при підготовці законопроекту до наступного читання.

Опрос