Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внутренне перемещенных лицах

Заключение к проекту закона Украины от 13.08.2014 № 4490а
Дата рассмотрения: 02.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внутрішньо переміщених осіб" (реєстр. N 4490а від 13.08.2014 р.)

У проекті Закону "Про внутрішньо переміщених осіб" (далі - Закон) пропонується визначити порядок регулювання суспільних відносин у сфері визнання особи внутрішньо переміщеною особою, втрати та позбавлення цього статусу, а також додаткових прав та гарантій постійного чи тимчасового характеру, які надаються таким особам.

Основними цілями законопроекту є врегулювання питання статусу внутрішньо переміщених осіб; визначення чіткого, прозорого і спрощеного механізму його набуття; урегулювання особливостей реалізації основних конституційних прав громадян за місцем їх тимчасового проживання; надання додаткового сприяння у психологічній, соціальній, економічній реабілітації внутрішньо переміщених осіб (п. 2 пояснювальної записки).

За результатами аналізу поданого проекту Головне управління вважає за доцільне висловити наступні міркування та зауваження:

1. Проблема регулювання статусу внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) для світового співтовариства виникла в XX ст. у зв'язку з громадянськими війнами на території країн Африки та Південного Сходу. Проблема обумовлювалася тим, що особи, які хоча і за зовнішніми ознаками знаходилися в ситуації, що є аналогічною до проблем біженців, проте не підпадали під цю категорію (не перетинали міжнародно-визнаних кордонів держави), їхні права не гарантувалися міжнародно-правовими актами.

Опрос